Реконструкція 2020-2021 рр.
ПрАТ "Ніжинський Жиркомбинат"
У 2020-2021 році на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» була проведена глибока реконструкція і нове будівництво зі збільшенням виробничих потужностей.
Фінансові Партнери
ПАТ «Укргазбанк»
Банк-партнер
ПАТ «Укрексімбанк»
Банк-партнер
Міжнародний банк реконструкції та розвитку
Фінансовий партнер
Міжнародна фінансова корпорація - IFC
Фінансовый партнер
Генеральний підрядник
ТОВ "ІНДАСТРІАЛБУД"
Генеральний проектувальник
ТОВ "АГРОІНЖИНІРІНГ"
В рамках реконструкції і нового будівництва виконано наступне:
 • Оптимізовано процес приймання сировини (соняшнику, сої, ріпаку), для забезпечення приймання сировини до 2 500 т / добу шляхом будівництва нової автовагові на 80 тн довжиною 22 м; нової сировинної лабораторії; установкою автоматичного пробовідбірника зерна на рейці «COBRA 4012 Стандарт», модернізації відділення приймання сировини (4 точки приймання).

 • Модернізований процес очищення і сушіння насіння шляхом установки устаткування для очищення насіння, сепараторів СПО, БСХ-200 і ЛУЧ, перед сушінням і подачею в силоси сховища насіння, проведення реконструкції транспортного обладнання, для забезпечення якості зберігання сировини і, отже, забезпечення якості готової продукції.
 • Забезпечено процес зберігання насіння шляхом будівництва нового сучасного елеватора (витратного сховища) на базі 4 металевих силосів виробництва ТОВ «Варіант Агро Буд» одноразовим об'ємом зберігання 100 000м³, що дорівнює 40 000 тон зберігання по насінню соняшнику (65 000 тон насіння ріпаку, або 75 000 тон насіння сої).

 • Модернізований процес надходження сировини у виробництво і готової продукції шляхом установки нових транспортних механізмів загальною протяжністю понад 1 км - виробництва ГК «Зернова Столиця», будівництва нових і модернізації існуючих транспортних галерей;
 • Збільшена виробнича потужність шеретувально-віяльного відділення до 1000т насіння на добу шляхом будівництва цеху і установки нового ШВВ обладнання виробництва ПрАТ «Хорольський механічний завод»;
 • Модернізований процес підготовки насіння до пресування шляхом установки двох нових вальцевих верстатів і проведення реконструкції транспортних елементів пресового відділення. Також, встановлено нові дробильні вальцеві верстати для переробки сої.

 • Збільшена виробнича потужність пресового відділення до 1000 т насіння на добу шляхом модернізації відділення і установки нового преса і жаровні виробництва ТОВ «ТАН» Чернігів, а також нового транспортного обладнання;
 • Модернізований процес очищення і фільтрації олії шляхом модернізації цеху і установки нового обладнання виробництва ТОВ «ТАН» і ПП «КСВ - Технології»;

 • Запроваджено новий процес - гідратації (очищення) олії з установкою лінії сушіння лецитину для поліпшення якості олії, зниження кількості фуза в олії і випуску додаткового продукту - харчового фосфатидного концентрату (лецитину).
 • Модернізований процес грануляції лушпиння шляхом монтажу нової лінії, виробництва компанії ICK Group, що забезпечує необхідну продуктивність і якість готової продукції, ємностей для зберігання лушпиння гранульованого і відвантаження в авто і ж / д транспорт.

 • Запроваджено новий виробничий процес - грануляція шроту, шляхом будівництва нового цеху грануляції шроту і монтажу нової лінії, виробництва компанії ICK Group з метою випуску експортного продукту - шроту гранульованого.
 • Побудований елеватор - склад зберігання гранульованого шроту обсягом зберігання 5 000 тонн на базі 4 металевих конусних силосів виробництва ПрАТ «Карлівський машинобудівний завод - KMZ»;

 • Побудований новий резервуар на 4000 м³ для зберігання олії, виробництва ТОВ «АКИМ», і нова насосна станція, для забезпечення необхідного обсягу зберігання і відвантаження олії.
 • Модернізований процес відвантаження готової продукції шляхом будівництва нових залізничних колій загальною протяжністю більше 1 км (4 ж / д гілки) з установкою нових ж / д ваг.

 • Побудований критий цех з автоматизованим навантаженням одночасно на 8 ж/д цистерн під олію і на 8 ж/д зерновозів під шрот для забезпечення оперативного відвантаження готової продукції.
 • Модернізований процес обліку продукції в процесі виробництва шляхом автоматизації обліку та установки нових ваг олії, шроту, лушпиння.

 • Проведена модернізація роботи котельні, з метою оптимізації її роботи, зменшення витрати палива (лушпиння) і відповідно, зменшення викидів в атмосферу.

 • Проведено реконструкцію мереж електропостачання, включаючи будівництво нової лінії електропередач (35 кВт) протяжністю 4 км, нової підстанції на 35/10 кВт на 4МВт, трьох нових підстанцій 10/04 кВт - для забезпечення надійності енергопостачання за рахунок переходу з другого на перший клас енергоспоживання.

 • Проведено реконструкцію всієї інфраструктури - інженерних мереж, благоустрій території заводу, укладання бетонних і асфальтних доріг - більше 12 ти м², будівництво зливової каналізації (більше 1,5 км), пожежного водопроводу (більше 1,5 км) і системи автоматичного пожежогасіння .
Виконання всіх перерахованих вище та інших заходів з модернізації «Ніжинського жиркомбінату» дозволили вийти на планові якісні і кількісні показники роботи - переробки до 1000 тн сировини (насіння соняшнику) на добу.